Uložte své úspory do podílových fondů

Uložte své úspory do podílových fondů

Vlastníte určité množství finančních prostředků, které z dlouhodobého hlediska nepotřebujete a rádi byste je efektivně a bezpečně zhodnotili? V takovém případě jsou jednou z možných variant podílové fondy. Ty vám jistě nabídla nejedna banka a investiční společnost.

Nástroj, s pomocí něhož můžete rozmnožovat své úspory za předem daných podmínek.

Co je to podílový fond?

Abychom vám co nejjednodušeji vysvětlili podstatu podílového fondu, ukážeme si vše na názorném příkladu. Projevíte-li zájem o tento druh investice, nakupujete ve své podstatě podílové listy. Vaše finanční prostředky svěříte do rukou firem, jež s nimi následně obchodují na trzích a dle stanovených podmínek vám zaručují patřičné zisky.

Tento investiční nástroj se samozřejmě pojí s několika zásadními klady.

  • Podílový fond se otevírá na dobu neurčitou
  • Okamžité odkoupení podílových listů v okamžiku, kdy o něj požádáte

Vy jako podílník máte možnost využít charakterově rozdílných fondů.

Druhy aktiv podílových fondů

Každý člověk má odlišnou povahu a představuje daný typ investora. I na základě toho můžete investovat do podílových fondů, které budou méně rizikové s nižším ziskem, nebo naopak zariskujete a půjdete po vyšších výnosech.

Podílové fondy mohou být i smíšené.

  • Akciové
  • Dluhopisové
  • Devizové
  • Komoditní a další

Podílové fondy šité na míru

Na trhu je velká spousta podílových fondů, které jsou zaměřeny na co nejrychlejší dosažení zisku nebo prezentují dlouhodobou investici s menšími výnosy. Výjimkou nejsou ani teritoriální a sektorové fondy, popřípadě ty, jež vás zabezpečí na důchod.

Objevte rozmanitý svět investování, do něhož patří také investiční strategie v podobě podílových fondů. Využijte volného přístupu ke svým financím, neomezené časové působnosti a možnosti diverzifikace rizik.