Jak si sjednat konsolidační úvěr?

Jak si sjednat konsolidační úvěr?

Již jste si zjistili, co to vlastně je konsolidace půjček a ověřili si, jestli pro vás tím správným krokem? Pak se možná již chcete pustit přímo do vyřizování potřebných formalit, které povedou k refinancování vašich úvěrů. Nejprve byste ale měli vědět, jak se vlastně konsolidace sjednává a co vás při tomto procesu může potkat a zaskočit. V tomto článku se dozvíte, jak refinancování provést co nejjednodušeji.

Postup konsolidace úvěrů

Jestliže jste pro konsolidaci úvěrů pevně rozhodnuti a máte již vybránu banku, která se vám pro tento účel zdá nejlepší, budete ji muset osobně navštívit. Některé finanční instituce sice nabízejí možnost prvotního kontaktu po telefonu nebo prostřednictvím internetu, nicméně všechno tímto způsobem nevyřešíte. Vhodné jsou tyto metody komunikace pouze pro ověření dostupnosti refinancování, kdy vám banka na základě krátkého dotazníku sdělí, jestli vůbec máte nějakou šanci u ní konsolidační úvěr získat.

Pro vyřízení budete potřebovat všechny doklady, které je třeba běžně předložit při sjednávání jakéhokoliv úvěru – tedy občanský průkaz (případně řidičský průkaz nebo pas) a potvrzení o příjmech od zaměstnavatele (obvykle možno nahradit výplatními páskami za požadovaný počet předchozích měsíců). Navíc ale budete muset předložit i informace o stávajících úvěrech, včetně platební historie. To, že splácíte tak, jak máte, můžete potvrdit například útržky od složenek.

Konkrétní průběh konsolidace vašich úvěrů závisí na řadě faktorů. Rozhodující jsou především podmínky zakotvené ve stávajících smlouvách, jako například limitace předčasného splácení půjček nebo vysoké sankční poplatky. S těmito finančně právními náležitostmi by se však za vás měla vypořádat banka, u které se rozhodnete si konsolidační půjčku zřídit. Pochopitelně vám poskytne i informace o tom, kolik budete nově splácet a jak dlouho. Správně sjednaný konsolidační úvěr se pro vás může stát cestou z finanční tísně, špatné refinancování může ale vaši situaci ještě více zhoršit. Navržené podmínky si proto velice důkladně prostudujte.

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website